Elizabeth Manook, gehuwd met MARCAR DAVID(ian) van Dhaka - oprichter en eigenaar van de grootste jute fabriek/exportbedrijf tevens zoutimport/verkoop etc te Dhaka, geheten M. David & Co.
Bron: http://armenianchurchbangladesh.com/armenian-families-of-dhaka/dhaka-memories-of-the-david-family-luke-and-bede-david/
Alle hieronder vermelde gegevens en foto's zijn het eigendom en copyright van bovengenoemde website en aangesloten copyright houders. Behalve dan waar het anders is vermeld. Met dank aan de Armeense kerk Dacca en de familie David.
Bij mijn weten was Elizabeth Manook geen familie van de familie Johannes Amirkhan waar ik toe behoor, maar omdat het een Armeense familie betreft derhalve op mijn website iets over haar te harer respect en glorie.
Ga ook naar deze website (Engels):https://www.thedailystar.net/in-focus/the-merchant-prince-east-bengal-1586026 gescheven door Waqar A. Khan in 2018; hij is een vriend van een nazaat van de familie David namelijk Luke David uit Bristol.
Zie verder ook de pagina MARCAR DAVID.
Hieronder een foto van Elizabeth en daaronder een uitvergroting.


Wie was Elizabeth Manook? Een Indo-Armeense of Armeens Indo, maar dan geen voormoeder uit voormalig Nederlands Indië, maar een voormoeder uit de voormalige Britse kolonie India (Bengalen) Bangladesh en als aanvulling: Mijn oervoormoeder kwam ook uit Bengalen, maar die werd later richting Zuid Afrika gedirigeerd.
Het begin:
THOMAS FRANKLAND THIRKELL (Sommigen zeggen THURKELL) huwde in1812 te Calcutta met MARY ANN FLOUEST. (Haar vader was een Fransman genaamd Nicholas Flouest die een relatie had met een Hindu dame genoemd JEANNE.)
Thomas en Mary Ann kregen in 1813 een dochter en die werd genoemd MARY ANN THIRKELL en deze huwde in 1832 te Calcutta met een Griekse heer GEORGE KALLONAS.
George Kallonas en Mary Ann Thirkell kregen onder ander een dochter ERIN(E) MARIA KALLONAS *1832/1833 en ERIN(E) huwde op 14-jarige leeftijd met de Armeense zamindar genaamd GALISTAN (Chalistan) JOHANNES MANOOK.(Zamindar of ook zeminder = landeigenaar te Dacca).
Erin en Galistan kregen 6 kinderen:
- David,
- George,
- Gregory,
- Sophie,
- Eugenie, die huwde met Peter Nicolas Pogose. Deze heer maakte er een potje van in het leven en kreeg een paar processen aan zijn broek wegens fraude. Eugenie had geen makelijk leventje met hem.
- Elizabeth, die huwde met Marcar David(ian) en hieruit in totaal 8 kinderen, waarvan er twee als baby overleden.
Hieronder het kerkhof van Dacca, alwaar Elizabeth Manook begraven ligt.



Het geboortehuis van Elizabeth Manook te Dacca, alwaar de Armeense familie Gallistan Johannes Manook woonde. (zie pijl)

Op hetzelfde kerkhof ligt ook begraven Paul Pogose. Zoon (een der 4 kinderen totaal) van Joachim Gregory Nicholas Pogose en Mariam Avdall. Vader Joachim was de oprichter van de Armeense school in Dacca. Het graf van zijn tante Elizabeth ligt circa 20 meter rechts op de foto. Joakim Pogose was een aangetrouwde neef van Elizabeth.

Op een ander kerkhof in the UK Oxford ligt begraven een andere zoon van Joachim en Mariam, namelijk Nicholas Joachim Pogose. Hij was naar de UK gestuurd voor zijn studie. Zie foto hieronder. Bron: stsepulchres.org.uk

Hieronder het graf van de vader Joskim Gregory Nicholas Pogose, van de 2 hierboven genoemde zonen:

Hieronder een schilderij, de heer Pogose.

Moge zij, Elizabeth, in vrede rusten; een tropenkind uit gemengde bloede. En natuurlijk ook de anderen die er begraven liggen.