FAMILIE BOLDY DEEL II.
Voor NICO BOLDY en zijn OOM EMANUEL JACOB BOLDY en hun familie.
Ik had al eerder iets geschreven over de FAMILIE BOLDY DEEL 1 en wat uit de doeken gedaan. De lezer gelieve deze pagina ook te bezoeken teneinde de familie verbanden te begrijpen.
Maar NOGMAALS, het gaat mij om de hierboven genoemde personen en NIET om de hele stamboom uit de doeken te doen. Ga bijv. naar I4E Indisch in Beeld...genoeg te vinden aldaar en uit de eerste hand van de directe familieleden en aanverwanten.
(Sirvard Soekias is een achternicht van een oom Soekias van me, die weer aanverwant was aan de Johannes familie.)
Even in het kort een recap:
MARCAR JACOB BOLDY huwde MARIAMDJAN GALSTAUN (beiden geb Nor Jugha Isfahan) en zij kregen 2 zonen(Wellicht meerdere kinderen, maar die heb ik (nog) niet gevonden.)
1) Arathoon Marcar Jacob Boldy (geb Nor Jugha) die met Sirvard Soekias (geb Nor Jugha) huwde en
2) Emanuel Jacob Boldy (geb Malang) die met SADIA (geb Martapura) huwde.
Ad 1) Arathoon en Sirvard kregen de volgende kinderen:
Victor, geb 7 jan 1903 tijdens "stopover" van de boot te Penang. (Daarom staat hij ook niet in de RA geregistreerd). Moeder Sirvard was tijdens de reis al hoogzwanger.
Nico, geb Malang 2 mei 1904 en vermoord 12 okt 1945 Jakarta door pelopors.
Bob, geb Kediri 10 okt 1907.
Ad 2) Emanuel en Sadia kregen de volgende kinderen: (Zie san NA/OGS hieronder)

Hieronder een foto van de kleine NICO met broer Victor (staand rechts in zwart pakje) en moeder Sirvard. (Bron Victor Boldy/Moesson). De foto is te Soerabaya genomen door Ohanes Kurkdjian in 1906.

Nico werd na de oorlog door een bende monsterlijke extremisten/pelopors vermoord op de jl. Jembatan Merah (NIET Soerabaya, maar Jakarta Petojo) op 12 okt 1945. Zijn stoffelijke resten zijn nooit teruggevonden.

De straat Jembatan Merah heden ten dage waar in 1945 Nico werd vermoord en daaronder de vermelding gedenkboek OGS. Ergens in deze straat heeft zijn bloed gevloeid en zeer waarschijnlijk zal zijn stoffelijk overschot in de kali ernaast gedumpt zijn door het pelopor schorum.


Nico's oom Emanuel Jacob Boldy. Hij overleed aan ziekte in kamp 7 Ambarawa. Over oom Emanuel heb IK wat annekdotes geplaatst op de pagina Familie Boldy deel 1 (en welke door de pers/journalistiek uit hun super grote duim werd gezogen. Schandaal journalistiek dus).

Moge zij die niet meer onder ons zijn, in alle eeuwigheid hun rust en vrede hebben naast hun Schepper.