Dat andere kerkhof in Jakarta en wat nog in gebruik is: PETAMBURAN.
Deel 6.
Ik verwijs hierbij ook naar de website www.pentalpha.nl en met name bij het menu FOTO's waar de subpagina Petamburan staat met daarin de foto's van de graven aldaar.
Daar kan men ook de bijbehorende foto's van de graven van de betrokkenen opzoeken, waarvan ik hiernavolgend aanvullende details vermeld. Waar mogelijk heb ik tevens ook aanvullende foto's toegevoegd, zoals bijvoorbeeld uit de www.fotozoektfamilie.nl en of krantenberichten of van familie websites.
Inmiddels heb ik 22 mei 2016 officieel toestemming gekregen om de betrokken foto's van de hier bedoelde graven op deze pagina te plaatsen en heb ik deze foto's voorzien van het kenmerk www.pentalpha.nl daarmee aanduidend, dat deze foto's het copyright en eigendom zijn van de heer Rob van de Ven Renardel de Lavalette.
De foto's zijn een aantal jaren geleden genomen en ik weet pertinent niet of de graven heden ten dage nog in dezelfde conditie zijn.
Tevens informeer ik het lezerspubliek, dat ik NIET alle foto's van dit kerkhof hier plaats en van aanvullende details voorzie, om redenen:
Er vaak weinig tot geen gegevens bekend zijn bij mij en
Er op diverse andere websites afwijkende gegevens vermeld worden, waar ik geen grip op heb en ik mij derhalve onthou van "het klakkeloos overnemen" van deze data naar deze pagina. In de kranten staan vaak ook "losse" berichten over enkele betrokken personen vermeld, die niet resulteren onder de categorie Officiële Berichten en ik ook daarom niet de echtheid ervan kan onderzoeken. (Ook toen schreven journalisten al sensatie verhalen als bladvulling van de kranten.)
Ik derhalve niet onnodig kwats op het internet neerplonk.
Het graf van de heer P.H.F. Celen, voluit geheten: PAUL HENRI FRANCOIS CELEN.

Het begon allemaal ergens in ZIERIKZEE, toen er ene juffrouw/mevrouw Hendrika Celen naar het gemeente huis stapte op 2 febr 1853 (!!) om een aangifte te doen van de geboorte van haar zoon Joannes Henri Celen op 12 mei 1834 !!!!!! ZIE SCAN HIERONDER uit ZEEUWEN GEZOCHT. Zou de geboorte aangifte alsnog plaats gevonden hebben, omdat zoon Johannes deze waarschijnlijk nodig had ten behoeve van de registratie van het leger?
Let wel: de heren historici vermelden het volgende....
BRP1-pagina 121 Uit de overlijdensregisters Amboina: 6-8-1873 Johannes Henri Celen, oud 39 jaar, geb. Zierikzee, Off.van gezondh. 1ste kl., zn van Hendrika Celen.
BRP1-pagina 144. Begraafplaats Amboina: JOHANNES HENRI CELEN, geboren Zierikzee op 2 mei 1835 Officier Gezondheid 1ste klasse. Overl. 6 aug 1873
BRP1-pagina 156 Begraafplaats Amboina. Hier rust J.H. Celen in leven Officier Gezondheid 1ste klasse, geboren te 's Gravenhage 12 mei 1835, overl. te Ambon 6 aug 1873
Zoals het ernaar uitziet volgens de registers en aanverwante historische stukken, hebben we schijnbaar minimaal 2x een Off.Gezondheid 1ste klasse gehad, die beiden in mei 1835 geboren werden (wel op 2 verschillende plaatsen) en beiden op dezelfde dag 6 aug 1873 overleden en begraven zijn in 2 verschillende graven, gelet op 2 verschillende grafopschriften en beiden J.H. of Johannes Henri CELEN als achternaam hadden. Aan de lezer ligt het om er iets van te bakken. Ik heb mijn twijfels en verwijs naar de scan hieronder, welke voor mij een houvast is.

De officier Gezondheid 1ste Klasse per 23 jan 1862 (- zie RA 1863) had een relatie met mevrouw DORATHEA POETIRAY. (Haar naam wordt in de overlijdens acte 47 Bijregister film 1357858 van Arnold Henri geschreven als POETYRAI.)(De naam Henri wordt geschreven als HENRY.)(De naam Johannes wordt geschreven als JOHAN).
Op 8 maart 1874 wordt erkend te Amboina het kind: ARNOLD HENRI CELEN. (RA1875). Hij huwde te KEDIRI op 4 juli 1900 met JOHANNA SOPHIA LEIJFELDT. (RA1901/358). Arnold Henry overleed op 13 juni 1833 te Soerabaja en zijn moeder was Dorathea Poetiray en zijn vader Johan Henry Celen.(zie acte 57 boven)) .... Vader Johan was echter al overleden op 6 aug 1873.(RA1874/305). Ik neem aan dat de datum van erkenning niet eender is als de datum van geboorte en dat het kind eerder geboren moet zijn??? (Acte zegt leeftijd 60 jaar. Zou dus geboren zijn vóór 13 juni 1973.)
Op 5 mei 1873 wordt geboren te Ambon het kind: JOHAN HENRI BERNARD CELEN. Hij huwde te Djember op 10 dec 1898 met DIENA ELIZABETH MARIA VELDHOEDT. (RA1900/341). (Zij was voorheen gehuwd met Johan Otto Wilken te Malang op 9-11-1892 - RA1894). Te Kediri ligt het graf van Johan Henri Bernard Celen met het opschrift: "Hier rust mijn geliefde echtgenoot Johan Henri Bernard Celen oud 27 jaar overleden 13 juni 1900 te Paree" (GHG2GRAF Ind.Nav.)
Of er was een administrative fout gemaakt OF we hebben hier te maken met een tweeling. Ik beweer dat beide kinderen een tweeling zijn.
De beide heren Arnold Henri en Johan Henri Bernard staan in de almanakken te boek als A.H. Celen en J.H.B. Celen zowel afwisselend, alsmede samen alsmede weer apart woonachtig te KEDIRI en BLITAR. (RA1894 t/m RA1900). Zij waren beiden werkzaam in de suiker industrie.
PAUL HENRI FRANCOIS CELEN (zie foto graf boven) wordt op 8-9-1894 erkend te BLITAR. (RA1899-405). (Vlgs RA 1895 woonden A.H. en J.H.B. beiden te KEDIRI in 1894). Zijn vader was Johan Henri Bernard Celen en Paul was pas 6 jaar oud.

Hieronder de overlijdens advertentie van de heer Johan Henri Bernard, de oom van Paul Henri Francois Celen.

Paul Henri Francois was ook werkzaam in de suiker industie Paree/Kediri/Blitar en was mede ondertekenaar van de overlijdens advertentie van zijn oom Arnold Henri die op 13 juni 1933 overleed.
Mij is onbekend of Paul Henri Francois Celen oorlogsslachtoffer is geweest. Wel is mij bekend, dat Paul en familie en mijn ouders, kennissen van elkaar waren in 1932/1933 te Blitar.
Hoe het ook zij en geweest was, mogen zij allen in vrede rusten. Ook zij waren allen een stukje geschiedenis van voormalig Indië.